Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pamięci Pana Profesora Andrzeja Czachor

Oczekiwaliśmy spotkania z Szanownym Państwem Profesorami Panią Marią Janik-Czachor i Panem Andrzejem Czachor w październiku na Jasnej Górze. Kolejny raz powodem nadzwyczajnej audiencji u Matki Bożej Królowej Polski jest Osoba Czcigodnej Służebnicy Bożej Wandy Malczewskiej, kuzynki Państwa Czachor, kandydatki na ołtarze. Jej świątobliwe życie jest tutaj tematem dorocznych konferencji podczas rekolekcji różańcowych w październiku i zjazdów Eucharystycznych w marcu.

film video...

Ku Eucharystii - Wiara Maryji w Tajemnicy Zwiastowania i Bożego Wcielenia

Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana (Łk 1,45)

Maryja słyszy słowa Anioła Gabriela: Bądź pozdrowiona, pełna łaski… błogosławiona jesteś miedzy niewiastami... Nie bój się Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Zapytała: Jakże się to stanie skoro nie znam męża. Otrzymała odpowiedź: Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię (Łk1,28 – 35). Spojrzenie na wiarę Maryi budzi wiele refleksji.

W określeniu „łaski pełna” Pan Bóg objawia swoje upodobanie w Maryi. Ona jedyna z ludzi będzie Matką Syna Bożego. Ta świadomość powoduje w Jej sercu wielką radość, posłuszeństwo i pokorę. Oddaje się na służbę Miłości. Przyjmuje powołanie do macierzyństwa, które nie jest Jej wyborem, lecz pochodzi od Boga.

Czytaj więcej...

Miłość Chrystusa w Eucharystii

Bóg… tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. J3, 16.
Minął Rok Wiary W Syna Bożego, kolejny rok przybliżania się do prawdy jak wielkie sprawy Bóg składa w naszych sercach. Jak ważny jest dar łaski poznania i zrozumienia Bożej Miłości . Niepojętej Miłości Boga do człowieka, którą zsyła jak ulewny deszcz , rozsiewa jak ziarno, rozpromienia jak słońce górujące nad ziemią… Jezus Chrystus po to przyszedł na świat.

Czytaj więcej...

Maryjo! Królowo Pokoju, Niewiasto Eucharystii do Syna Swego nas prowadź!

Bliskość Chrystusa najdoskonalej i najwierniej przeżywała w swoim sercu Maryja Matka. Z jej Niepokalanego Serca , ze źródła miłości do Syna Bożego , czerpali zawsze i wciąż to czynią ojcowie Kościoła i ludzie żywej wiary , którzy rozumieją drogę „przez Maryję do Jezusa”.

Królowo Pokoju

Pokój zostawiam wam, pokój mój daje wam .Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka ! / J 14.27/ powiedział Chrystus do Apostołów przed Wniebowstąpieniem. Zdarzało się, że Maryja przebywała, razem z nimi , w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego

Czytaj więcej...

DMC Firewall is a Joomla Security extension!