Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

+Śp. Ks.Abp dr Stanisław Nowak - WIELKI CZŁOWIEK!

/11 lipiec 1935 - 12 grudzień 2021/

Zapisał się i pozostaje w naszych sercach jako WIELKI CZŁOWIEK ! Od początku swojej biskupiej posługi w Częstochowie/ 1984r./ interesował się sprawami Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej , założonej w 1968r. przez Ojca dr Bronisława Matyszczyka. Służył pomocą w jak najwyższym usytuowaniu naszej Wspólnoty w strukturach Kościoła Świętego, zyskując aprobatę Papieża św.Jana Pawła II.

W 1996 r. podpisał Statut JRR i przedlożył Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - Najwyższemu Zwierzchnikowi Kościoła - do uhonorowania Jego podpisem. Wydarzenie to miało miejsce podczas Pielgrzymki Papieża Jana Pawła II na Jasną Górę w 1997 r. Dokument nabrał mocy obowiązującej w całym Kościele , a szerokie apostolstwo JRR , w jakiś sposób ,zainspirowało List o Różańcu i Rok Różańca Świętego /2002-2003/ .

25 marca 2004 r. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze erygował Bractwo Eucharystyczne , które zrodziło się na gruncie Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej , tuż przed Rokiem Eucharystii /X.2004-X.2005/ Wcześniej służył radą i pomocą w przygotowaniach Statutu dla tej Wspólnoty.

W okresie ponad 40 lat swojej aktywności apostolskiej najczęściej głosił Słowo Boże na zakończenie rekolekcji JRR podczas Mszy św. Pontyfikalnych na Szczycie Jasnej Góry,

W swoich homiliach dla Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego dzielił się prawdą i wielką miłością do Eucharystii. Głosząc Słowo Boże w Kaplicy Matki Bożej , wskazywał na Tabernakulum i powtarzał : ON TAM JEST!

Pozostaje jeszcze pewna niezapomniana chwila z rozmowy z Ks.Abp Stanisławem. W czasie składania życzeń z okazji Jubileuszu 30-lecia Sakry Biskupiej / 2014 / usłyszał, że będziemy się modlić, aby został kardynałem w Duchowej Stolicy Polski. Odpowiedział :” Chcę być człowiekiem i to wystarczy”.

Kochaliśmy naszego Ks. Abpa Stanisława i pozostanie dla nas na zawsze WIELKIM CZŁOWIEKIM !

Pamiętajmy o Nim w modlitwach w czasie Świąt Bożego Narodzenia a Jego narodzin dla Nieba.

z.ch.

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!