Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Z życia JBE w roku 2021

15-16 lutego 2021 Bractwo Eucharystyczne wspólnie z Jasnogórską Rodziną Różańcową trwało na Adoracji Najświętszego Sakramentu 12.00-13.00 podczas 40 - Godzinnego Nabożeństwa na Jasnej Górze. O.Tomasz wygłosił kazanie w czasie Nieszporów Eucharystycznych 14 lutego.

20 marca 2021 r. odbył się XII Zjazd Formacyjny Jasnogórskiego Bractwa Eucharystycznego. Małe grono Uczestników spotkania na Jasnej Górze powiększyła liczba ponad 3 tyś. Osób on line.

21 sierpnia br. Opiekun Bractwa O. Tomasz Leśniewski po trzech latach posługi duszpasterskiej dla naszej Wspólnoty /2018 – 2021/, oddelegowany został do Torunia . Osobę O.Tomasza obejmujemy nieustanną modlitwą wdzięczności za pierwszoczwartkowe Msze św. w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze, słowa homilii i wspólnotowe adoracje Najświętszego Sakramentu oraz doroczne spotkania formacyjne w marcu. Nawet czas obostrzeń zadziałał na naszą korzyść, biorąc pod uwagę XII Zjazd i grono Uczestników, którzy skorzystali z przekazu medialnego, jak wyżej podano. Liczymy też na współpracę, której oczekujemy z Matką Bożą Jasnogórską , Patronką Wspólnoty JBE.

Ojciec Generał Zakonu dr Arnold Chrapkowski powierzył funkcję Opiekuna JBE O.Janowi Poteralskiemu . „Wiatr wieje tam, gdzie chce… Tak jest z każdym, który narodził się z Ducha” J 3,8. Opiece Maryi Jasnogórskiej oddajemy O. Jana i naszą Wspólnotę, abyśmy dojrzewali do bliskości z Panem Jezusem przez nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu i życie Eucharystią.

Wspólnota spotyka się na Jasnej Gorze w I czwartki miesiąca na Mszy św. z homilią w Kaplicy Matki Bożej o godz. 17.30 oraz pozostaje na godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, najczęściej w Kaplicy Różańcowej.

z.ch.

Our website is protected by DMC Firewall!